لیزر تتو ابرو و بدن

خرداد ۶, ۱۳۹۷ توسط bazarsz
photo_2017-08-02_10-45-16.jpg

با ظهور لیزر در حوزه پزشکی به ویژه در پوست و زیبایی موضوع درمان خالکوبی و محو نمودن کامل تاتو توسط لیزر ، تمام درمان های مرسوم(عمل جراحی ، سوزانیدن با اسید یا با محلول های شیمیایی و گذاشتن سیر روی آن و تراشیدن و … ) را تحت تاثیر قرار داده و در حال حاضر نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر خالکوبی و تاتو ، لیزر می باشد .
امروزه راه حل نهایی و قطعی خالکوبی و تاتو در هر جای بدن استفاده از لیزر میباشد که مورد تایید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا میباشد .
لیزر با هدف قرار دادن باکس های رنگ در بدن که محل تجمع رنگدانه ها میباشد و بمباران آن توسط پالس های نور ، باعث لیز شدن و پاره شدن رنگدانه ها و خرد شدن آنها می گردد و التهاب در محل ایجاد میشود و هجوم ماکروفاژها و سلولهای بیگانه خوار در محل باعث میشود که رنگدانه های مورد نظر نیز توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن از عناصر خارجی را عهده دار هستند ، بلعیده و نابود می گردند .
رفع و پاک کردن تتو با لیزر یک روش درمانی ساده و مطمئن است که می‌تواند نتایج رضایت‌بخش برای بیمار به همراه داشته باشد. تکنولوژی پیشرفته لیزر می‌تواند با تولید پرتو لیزر و عبور دادن آن از لایه‌های پوست، جوهر استفاده شده در تاتو را به ذرات بسیار ریز تجزیه نماید. بدن انسان در ادامه این ذرات ریز را از طریق سیستم ایمنی از بین می‌برد. رفع و پاک کردن تاتو با استفاده از این روش تنها به چند جلسه درمانی نیاز دارد و لازم است بین این جلسات، فواصل مشخص وجود داشته باشد.

تعداد جلسات موردنیاز:
در اکثر موارد محو کردن جای تاتو به تکرار درمان نیاز دارد و این شرایط بسته به نوع و اندازه تاتو متغیر است. علاوه بر این، آماتور (قلم و جوهر) یا حرفه‌ای بودن تاتو نیز می‌تواند بر تعداد جلسات درمانی موردنیاز برای رفع موفقیت‌آمیز رنگ‌دانه‌های تاتو و خالکوبی تاثیر داشته باشد. نوع رنگ استفاده شده در جوهر تاتو یکی از عوامل دیگر تأثیرگذار در این رابطه است. زیرا تاتوهایی با رنگ آبی یا مشکی ساده‌تر از رنگ‌های قرمز، زرد و سبز پاک می‌شوند.
لازم است به‌دقت از ناحیه لیزر شده‌ی پوست مراقبت کنید و آن را تمیز نگه دارید و روزی سه بار به آن پماد بزنید. پوست خشک شده یا تاول‌های ایجاد شده در محل درمان را دستکاری نکرده و خارش ندهید، زیرا انجام این کار می‌تواند خطر باقی ماندن جراحت بر روی پوست پس از درمان را افزایش دهد. از قرار دادن ناحیه مورد عمل در معرض نور آفتاب، اکیداً خودداری کنید، زیرا این کار باعث تأخیر در بهبودی محل عمل و افزایش احتمال ایجاد لکه‌های رنگی بر روی پوست می‌شود.همچنین از دوش گرفتن با آب بسیار گرم در دو روز اول پس از لیزر خودداری کنید.

پاک کردن تاتو با لیزر دارای مزایای متعدد و قابل‌توجهی می‌باشد، که بخش عمده آن ماهیت غیر جراحی این درمان را شامل می‌شود. این مزایا عبارت‌اند از:

١-عدم ایجاد اسکار (جای زخم): نور لیزر به‌گونه‌ای طراحی‌شده که به سلول‌های پوستی هیچ‌گونه آسیبی وارد نمی‌کند. این بدان معناست که پتانسیل ایجاد اسکار بسیار پایین می‌باشد.
٢-محو شدن مؤثر و پاک کردن تاتو: پاک کردن تاتو با لیزر می‌تواند به‌طور مؤثر موجب محو شدن آثار تاتو بدون ایجاد اثرات ماندگار و نامطلوب روش‌های دیگر پاک کردن تتو شود.
٣-دوره بهبودی حداقل: پس از درمان پاک کردن تاتو با لیزر، شما باید به مدت چند روز از پوست خود در مقابل اشعه ماوراءبنفش محافظت کنید.
۴-پاک کردن تتو از ناحیه‌ای خاص یا به‌طور کامل: پاک کردن تاتو با لیزر می‌تواند موجب پاک کردن تاتو از نقطه‌ای خاص یا کل بدن گردد.
۵-ایمنی: پاک کردن تاتو با لیزر یکی از ایمن‌ترین روش‌های از بین بردن تاتو می‌باشد. خطر ابتلا به عفونت جزئی بوده، و عوارض جانبی نامطلوب اندکی پس از درمان ایجادشده و بیمار در کل فرآیند درمان احساس راحتی بالایی دارد.

بدن هر فرد به پاک شدن جوهر تاتو واکنشی متفاوت نشان خواهد داد.بدن برای شکستن ذرات جوهر و پاک کردن آن از ناحیه تتو نیازمند زمان است. بنابراین نتایج حاصل از پاک کردن تاتو با لیزر در یک فرد پس از یک جلسه درمانی، ممکن است با شخص دیگر به‌طور چشمگیری متفاوت باشد. پزشک در اولین جلسه مشاوره تخمینی دقیق از زمان نتایج در اختیار شما قرار می‌دهد، اما نتایج برای بدن شما و تاتوی خاص متفاوت است.

به دلیل اینکه عمق نفوذ لیزر به پوست به‌اندازه‌ای نیست که به ایجاد اسکار منجر شود و همچنین سرعت پالس لیزر به‌اندازه‌ای بالا است که تنها بر رنگ‌دانه‌های تتو تأثیر گذاشته و سلول‌ها و بافت مجاور دست‌نخورده و سالم باقی می‌مانند،در نتیجه لیزر موجب ایجاد اسکار در ناحیه مورد نظر نخواهد شد.اسکار یکی از دغدغه‌هاى سال هاى گذشته یعنی زمانی بود که از تجهیزات نسبتاً خشن برای پاک کردن تتو استفاده می‌شد.

آخرین اخبار

درباره یکتا

کلینیک زیبایی یکتا با سالها تجربه در زمینه های پوست,مو و زیبایی فعالیت میکند.کلینیک یکتا مجهز به دستگاه های پیشرفته همراه با پزشکان با تجربه ارائه دهنده کلیه خدمات مربوط به پوست، مو، لیزر , کاشت مو و لاغری این کلینیک زیر نظر پزشکان و متخصصین محترم و همگام با جدیدترین متدها و روش های دانش پزشکی زیبایی، آمیخته با دقت و ظرافت ارائه می شود.

کلیه حقوق این سایت برای کلینیک یکتا محفوظ می باشد